Hasło:
E-mail:
?
Polecane

LIBAN śl

Imię konia: Liban      

Rasa: śląska

Maść: skarogniada

Data urodzenia: 2006-02-01

Wymiary: 170 - 206 - 25,5

Bonitacja: 80

Cena stanówki: 300zł

Nr licencji: 2 G Lb

Sposób krycia: naturalne        

 
Cena hotelu dla klaczy/doba 10zł          
Cena hotelu dla klaczy ze źrebakiem/doba: 15zł

 

Dane kontaktowe punktu kopulacyjnego:
Imię i nazwisko: Michał Serafin
Adres: Zakrzewo, Olszynowa 8, 62-070 Dopiewo
Telefon: 694601907                                             

 

Latria

Arsenał

Ryga

Lansjer

Argota

Lapis

Huta I

Rataj

Lewizna

Centimo old.

Alama

Afront

Lama I

Enzian old.
NIKIDAM DU CHATEAU sf

Rasa: selle francais
Maść:  gniada 
Data urodzenia: 25.08.2001
Wymiary: 169- 190 - 22

Numer wpisu do księgi: 
Cena nasienia: 1.500 zł
Sposób krycia: nasienie świeże

 

Dane kontaktowe punktu kopulacyjnego:
Agnieszka Czekaj

ul. Rajska 50

47-208 Reńska Wieś

woj. opolskie

tel. 606907998

e-mail: a.czekaj@wp.pl

 
CARGO trk

Rasa: trakeńska
Maść: ciemnokasztanowata
Data urodzenia: 09.04.2009
Wymiary: 166- 183- 21
Bonitacja: 
Cena stanówki: 3500 zł
Nr licencji: 
Sposób krycia: naturalne / nasienie mrożone
 


Dane kontaktowe punktu kopulacyjnego:
Beata Sputo

tel. 794 750 754 (powołaj się na Zabookuj)

e-mail: mk.sputo@gmail.com
  INFORMACJA NA TEMAT KONIA  
Imię konia QUENTIN Z - sp/ AES
Informacje o koniu

Rasa: sp/ AES 
Maść:  gniada
Data urodzenia: 16.03.2011 
Wymiary: 169 cm

Bonitacja: 81 pkt.
Numer wpisu do księgi: 394 G Pz
Cena nasienia: 1000 zł
Sposób krycia: nasienie świeże

 

Dane kontaktowe punktu kopulacyjnego:

Daria Wachnowska

Pławin 16

66-540 Stare Kurowo

woj. lubuskie

tel. 601 813 696 (powołaj się na Zabookuj.eu)

e-mail: analop@wp.pl

www.quentinz.eu

www.facebook.com/ogierQuentin/

Informacje o osiągnięciach
ZILANDRA KWPN HOF SCHRETSTAKENS QUAMIRO hol
Tilandra KWPN Marvel KWPN Ellen hol Quidam de Revel sf
Landra KWPN Fabricius KWPN Heidebloem KWPN Immigrant KWPN Streife hol  Ramiro Z hol Dirka sf Jalisco B sf

Zapraszamy do stanówki wybitnym ogierem QUENTIN Z – II Wicemistrz Polski Młodych Koni Drzonków 2015
Drugi polski ogier, obok Mistrza Świata, ogiera Nevados S, z najwyższą licencją 4* AES!

QUENTIN Z to doskonale zapowiadający się młody koń skokowy. W sezonie 2015 rozpoczął karierę sportową pod Aleksandrą Lusiną. Jest koniem o świetnej technice skoku, zachwyca zwłaszcza jego niesamowita praca zadu i bardzo szybki, dokładny przód oraz potężna siła, naturalny balans zarówno przed jak i po skoku oraz chęć i lekkość pokonywania parkuru. Potwierdzają to wyniki w sporcie – liczne starty z wynikami powyżej 8 punktów za styl. Podczas Mistrzostw Polski dostał fenomenalną notę 8,5 punktu! 
Koń ten jest nie tylko doskonałym skoczkiem, ale także koniem o świetnej budowie i jak przystało na nowoczesnego konia sportowego – znakomitym ruchu, o czym niech świadczy zwycięstwo podczas preselekcji ogierów do Zakładu Treningowego Kaczenice 2014 czy najwyższa ocena za ruch podczas pierwszego półfinału Mistrzostw Polski Młodych Koni.
QUENTIN Z wśród innych koni wyróżnia się także znakomitym charakterem oraz niesamowitą odwagą – podczas zawodów w konkurencji „trial w ręku” Nowe Polichno 2014, był nie tylko jednym z najmłodszych uczestników (miał wówczas 3 lata i na zawody pojechał „z pastwiska”), ale też jako JEDYNY pokonał trasę z najwyższą ilością punktów, gdzie głównym kryterium oceny była odwaga w podejściu i pokonaniu „przeszkód - straszaków”!

Po bardzo udanym i obfitującym w wyniki sezonie startów w roku 2015, QUENTIN Z został przedstawiony komisji Anglo Europan Studbuch. Zwrócono uwagę na jego znakomitą budowę, zwłaszcza zad, ale także wspaniały ruch oraz niesamowitą technikę skoku i potężną siłę. Podkreślono, że są to cechy, których często brakuje w hodowli koni sportowych, zwłaszcza w Polsce. Dzięki tym cechom ogier Quentin Z dostał niezwykle rzadko przyznawany tak młodym koniom, status „aproveed stallion”, czyli najwyższy możliwy poziom licencji dla ogierów, bez potomstwa w dużym sporcie. Licencja ta jest dożywotnia i bez limitu krytych klaczy! Wszystkie źrebięta po ogierze Quentin Z, z polskich matek (o pełnym pochodzeniu) mają prawo wpisu do księgi stadnej AES oraz otrzymają „zachodni” paszport (pomagamy w załatwieniu formalności, nie ma żadnych opłat członkowskich ani składek).

Księga AES jest 6-tą księgą w międzynarodowym rankingu najlepszych ksiąg stadnych koni skokowych prowadzonym przez WBFSH (przed takimi księgami jak oldenburska, hanowerska czy zangersheide, polskiej księgi nie ma w pierwszej 30-stce!)

Jeśli zaś chodzi o rodowód ogiera Quentin Z:

Jego ojcem jest znakomity holsztyński skoczek, ogier Quamiro, wicechampion zakładu treningowego w Munchem-Riem, gdzie otrzymał najwyższy index ujeżdżeniowy w roczniku, a następnie zakwalifikował się do Bundeschampionatu. W Polsce znany przede wszystkim ze startów pod Krzysztofem Ludwiczakiem, z którym para ta tworzyła stały punkt reprezentacji Polski podczas Pucharów Narodów. Quamiro wygrał kilkadziesiąt konkursów klasy Grand Prix, sięgnął po tytuł II Wicemistrza Polski oraz zwyciężył w Halowym Pucharze Polski, brał udział w Mistrzostwach Świata w Aachen czy Pucharze Świata w Las Vegas.
Quamiro z kolei jest synem jednego z najlepszych reproduktorów na świecie – ogiera Quidam de Revel, który poza ogromnymi sukcesami na arenie międzynarodowej, wywalczył także 4 miejsce indywidualnie na Igrzyskach Olimpijskich, a drużynowo 2. Pozostawił on w hodowli ogromną ilość świetnych koni sportowych. Najbardziej znane z nich to Quinar, Quantum, Quintero La Silla/Rolf-Goran Bengtsson, Quincy, Quo Vadis/Peter Wylde, Queen Liesa/Felix Hassman, Quite Easy/Peter Ericsson i Quible N/Soren von Ronne. Stanowił taż we Francji gdzie także dał całą plejadę dobrych koni sportowych i ogierów hodowlanych, na przykład Nabab de Reve czy Guidam.

Ellen, matka Quamiro, jest córką legendarnego ogiera Ramiro Z, który jako 2,5 latek został vice championem Koerungu w Elmshorn. Następnie startował pod Fritzem Liggesem w skokach przez przeszkody. Najbardziej znanym potomkiem Ramiro jest dwukrotna uczestniczka Olimpiady, klacz Ratina Z. Ramiro jest tez ojcem tak znanych ogierów jak Ramirado, Rebel Z, Renomee Z czy Ritual. Quamiro pochodzi z cennej rodziny numer 18a1. Pochodzą z niej między innymi Ars Vivendi, Cantanis, Fasolt, Landjunge, Romanow

 

Należy zwrócić także uwagę na niesłychanie ciekawy rodowód ze strony żeńskiej ogiera Quentin Z.
Jest on synem klaczy Zilandra KWPN, która choć nigdy w dużym sporcie nie chodziła, to regularnie uczestniczy w zawodach niższego szczebla pod „amatorem”. Klacz ta zachwyca ogromną siłą skoku, doskonałą techniką oraz wielkim sercem – jest to koń, który „nie dotyka” drągów. Obdarzona bardzo dobrym ruchem oraz budową, co zostało docenione podczas wystawy hodowlanej w Sierakowie w 2009 roku oraz bardzo dobrze oceniona na Wierzchowej Próbie Klaczy Drzonków 2010, gdzie komisji spodobała się zwłaszcza w skokach luzem. 

Zilandra jest córką znakomitego ogiera Marvel KWPN po amerykańskim ogierze Immigrant. Immigrant obok Marvela dał też innego bardzo znanego ogiera – Majestic, który stacjonuje w USA.
Sam Marvel był nie tylko czynnym sportowcem - w roku 2000 wygrał konkurs dla ogierów NHS/ KWPN, w roku 2003 zwyciężył w Elmero oraz zajmował czołowe lokaty w Den Bosh w 2001, 2002 i 2004 roku; ale i znakomitym reproduktorem, nie tylko w Holandii, ale i USA pozostawił bardzo obiecujące potomstwo, licznie nagradzane premią państwową. Jego córka klacz Viva Jerina została championem trzylatków w Elmero w roku 2005. Ponadto jest ojcem takich koni jak Veghel, Whitneybala czy Wiltesse. Przekazywał przede wszystkim znakomity ruch, świetną pracę zadu, ogromną siłę i przy tym wspaniały charakter.
Ojcem matki klaczy Zilandra jest wybitny ogier Fabricius KWPN pref, trzykrotny Mistrz Holandii oraz trzykrotny Champion ogierów. Ojciec sześciu licencjionowanych ogierów , do najbardziej znanych należą Manno, Selleen, Sander, Larix i Saffron. Wspaniale ruszający się, silny, ekspresyjny i niesamowicie urodziwy koń ten, został sprzedany do USA, gdzie kontynuował karierę sportową i hodowlaną. W Holandii pozostawił ponad 1000 bardzo wyrównanych źrebiąt, którym przekazywał przede wszystkim doskonałą pracę zadu i wspaniały charakter. Liczne z nich startuje na arenie międzynarodowej. Padł przedwcześnie w roku 2004.


Sam Quentin Z, choć licencję posiada dopiero od kilku miesięcy, to już może się pochwalić kilkoma źrebiętami. Na razie są jeszcze bardzo młode, ale już widać, że ogier przekazał im wspaniale zbudowany i umięśniony zad, za którym miejmy nadzieję będzie szła siła skoku jaką posiada ojciec. Ponadto wszystkie trzy są bardzo poprawne i o wspaniałym charakterze.

Przydatne linki:
Rodowód - https://angloeuropeanstudbook.co.uk/database/616009680021711-quentin-z
Artykuł PZHK na temat ogiera Quentin Z - http://pzhk.pl/blog/2015/11/20/sukces-ogiera-quentin-z/

 

Przejazd podczas MPMK